III Niedziela Wielkanocna (14.04.2024 r.)

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Sięgnijmy dziś po księgę Pisma św. i uczcijmy ten tydzień przez lekturę słowa Bożego. Z racji II niedzieli miesiąca po Mszach św. zmiana tajemnic różańcowych.

2. We wtorek 16 kwietnia zapraszamy wszystkich na apel papieski o godz. 19.00.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. Zapraszamy dzieci z klas III Szkoły Podstawowej wraz z ich rodzicami.

4. W czwartek po wieczornej Mszy św. będzie nabożeństwo do św. Jana Pawła II.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Będziemy modlić się za kapłanów i osoby zakonne pochodzących z naszej parafii oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Składka będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po Mszy św. o godz. 6.30 członkowie Kół Koronkowych będą mieć zmianę odmawianych przez siebie modlitw.

6. Na internetowej stronie naszej parafii została zamieszczona kolejna katecheza dla dorosłych pt. „Skład Apostolski”. Zapraszamy do jej lektury.

7. W ubiegłą niedzielę na potrzeby kościoła zebrano 10.103 zł i 2€. Za ofiary wszystkim dziękujemy: „Bóg zapłać”.

8. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt.: „Państwo u źródła”, „Chrzest określił naszą tożsamość”, „O słowie Bożym nigdy za dużo” i inne. Do nabycia jest również „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Trwajcie w miłości” oraz różne czasopisma misyjne.

9. Ks. Tadeuszowi Kardysiowi przekazano 50 intencji mszalnych za + Bronisławę Porębską, ks. Piotrowi Jaworskiemu 60 za + Aleksandrę Podgórną (w tym 30 Mszy św. greg.), ks. Piotrowi Paskowi 20 za + Aleksandrę Podgórną.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

III Niedziela Wielkanocna (14.04.2024 r.)

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Sięgnijmy po księgę Pisma św. i uczcijmy ten tydzień przez lekturę słowa Bożego.

2. We wtorek 16 kwietnia zapraszamy wszystkich do kościoła parafialnego na apel papieski o godz. 19.00.

3. W środę Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

3. W czwartek po wieczornej Mszy św. w kościele parafialnym będzie nabożeństwo do św. Jana Pawła II.

4. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Będziemy modlić się za kapłanów i osoby zakonne pochodzących z naszej parafii oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Składka będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

5. Na internetowej stronie naszej parafii została zamieszczona kolejna katecheza dla dorosłych pt. „Skład Apostolski”. Zapraszamy do jej lektury.

6.  W ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej kaplicy zebrano 1.220 zł i 2 €. Wszystkim dziękujemy: „Bóg zapłać”. O złożenie ofiary prosimy: Marię Grucel, Stanisława Kurka, Marię Staśko, Helenę Curzydło.

7. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt. „Państwo u źródła”, „Chrzest określił naszą tożsamość”, „O słowie Bożym nigdy za dużo” i inne. Do nabycia jest również „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Trwajcie w miłości” oraz różne czasopisma misyjne.

8. Ks. Tadeuszowi Kardysiowi przekazano 50 intencji mszalnych za + Bronisławę Porębską, ks. Piotrowi Jaworskiemu 60 za + Aleksandrę Podgórną (w tym 30 Mszy św. greg.), ks. Piotrowi Paskowi 20 za + Aleksandrę Podgórną.