Banner 1
Banner 2
Banner 3

V Niedziela Wielkanocna (15.05.2022 r.)

1. W tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

- w poniedziałek -  święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski

- w środę – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera

2. W poniedziałek w modlitwach pamiętajmy o naszym ks. biskupie Andrzeju Jeżu, który wtedy będzie przeżywał swoje imieniny. Polecajmy Go opiece MB i św. Andrzeja Boboli.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem majowym.

4. W czwartek nabożeństwo do św. Jana Pawła II-go zostanie połączone z nabożeństwem majowym.

5. Prosimy, aby ołtarze na Uroczystość Bożego Ciała przygotowali mieszkańcy osiedli: Hajdówka, Dolina, Czeczotki, Sroki, Koło Kościoła. Kwaśniakówka, Porębówka, Wójtostwo, Wikarówka, Marciszówka do pp. Bieniów.

6. W dniu 18 maja, w 102 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, zapraszamy do Bazyliki MB Bolesnej w Limanowej na godz. 19.00 na koncert „Maryi naszej Matce i Królowej śpiewajmy”. Więcej na ten temat na afiszu w gablotach parafialnych.

7. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt.: „Zrozumieć Franciszka”, „Ostatni z ostatnich”, „Skoncentrowany na Jezusie” i inne. Do nabycia jest również „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” oraz inne czasopisma katolickie.

8. Ks. Bogdanowi Trzópkowi przekazano 130 intencji mszalnych za + Marię Trzópek, ks. Zbigniewowi Witowi 20 + Bronisławę Baca, ks. Kazimierzowi Bednarskiemu 20 za + Katarzynę Pierchała, ks. Markowi Skrzypczykowi + Walerię Florek, ks. Kazimierzowi Gajdzie 5 za + Janusza Kęskę, ks. Krzysztofowi Bednarkowi 5 w intencji rodziców Łucji Kołodziej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

V Niedziela Wielkanocna (15.05.2022 r.)

1. W tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

- w środę – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera

4. W czwartek w kościele parafialnym nabożeństwo do św. Jana Pawła II-go zostanie połączone z nabożeństwem majowym.

5. Prosimy, aby ołtarze na Uroczystość Bożego Ciała przygotowali mieszkańcy osiedli: Na Koniec, Wróble, Leśne, Pierzchały, Smagi.

7. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej kaplicy: „Bóg zapłać”. O złożenie ofiary prosimy: Annę Gaura, Marię Ubik, Wandę Wierzycką, Danutę Banach.

8. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuły pt.: „Zrozumieć Franciszka”, „Ostatni z ostatnich”, „Skoncentrowany na Jezusie” i inne. Do nabycia jest również „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” oraz inne czasopisma katolickie.9. Ks. Bogdanowi Trzópkowi przekazano 130 intencj