BUDOWA KOŚCIOŁA

fot. W.Sołtys

Sredecznie zapraszamy do śledzenia postępów w budowie nowej Świątyni w fotorelacjach z poszczególnych etapów prac:

* CZERWIEC - GRUDZIEŃ 2015

* CZERWIEC 2013

* ROK 2012

* WRZESIEŃ - GRUDZIEŃ 2011

* CZERWIEC - SIERPIEŃ 2011

* MARZEC - MAJ 2011

* PAŹDZIERNIK - GRUDZIEŃ 2010

*SIERPIEŃ - WRZESIEŃ 2010

* CZERWIEC 2010

* KWIECIEŃ 2010

*PRACE MURARSKIE (2009)

* BETONOWANIE ŁUKÓW

* BUDOWA FUNDAMENTÓW

* PRACE ZIEMNE

Po obejrzeniu prac budowlanych w naszej parafii Ks. Bp Ordynariusz dr Wiktor Skworc przysłał list z gratulacjami i podziękowaniem.

Drodzy Diecezjanie z parafii św. Andrzeja Apostola w  Słopnicach!

W liturgiczne wspomnienie świętej Kingi, 24 lipca br., odwiedziłem Waszą parafię, by przyjrzeć się postępom budowy nowej świątyni.

Cieszę się tym, co zobaczyłem i gratuluję Wam, że w krótkim czasie zrobiliście tak wiele.

Sługa Boży Jan Paweł II uczył, iż każdy chrześcijanin, w swej jedyności i niepowtarzalności, bogaty w różnorakie talenty, może służyć budowaniu kościelnej wspólnoty, której na imię „parafia". Świętych obcowanie, które wyznajemy w Credo polega właśnie na tym, że dobro wszystkich staje się dobrem każdego, a dobro każdego staje się dobrem wszystkich. »W świętym Kościele - mówi św. Grzegorz Wielki - każdy wspiera wszystkich i wszyscy są wsparciem każdego.« (Jan Paweł II, Christifideles laici 28).

Dziękuję Wam za Waszą pracę na rzecz parafii i budowy nowej świątyni. Jestem również wdzięczny za współpracę z Księdzem Proboszczem, której owoce widać nie tylko na placu budowy, ale i starym kościele.

Niech Bóg udziela Wam hojnie swych łask w dalszej służbie rodzinie rodzin, jaką jest parafia. Życzę również obfitości darów naturalnych, a wśród nich: zdrowia, radości i pokoju oraz życzliwości bliźnich.

WIKTOR SKWORC