Przejdź do treści
Banner 1
Banner 2
Banner 3
Przejdź do stopki

Poświęcenie stacji Drogi Krzyżowej i obrazu św. Jana Pawła II

Treść

 

 

Podczas uroczystej mszy świętej 14.09.2017, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego bp Andrzej Jeż erygował Drogę Krzyżową oraz poświęcił nowy obraz św. Jana Pawła II umieszczony w prezbiterium.

 


Stacje drogi krzyżowej zaprojektował pan Janusz Brej mieszkający w Krakowie, a pochodzący z Nowego Sącza. Projekt wykonał pochodzący z Limanowej Robert Firszt.  O projekcie stacji drogi krzyżowej tak mówił ks. proboszcz Jan Gniewek:

  

„Stacje pięknie komponują się w nowoczesnym wnętrzu kościoła. Treść i forma poszczególnych stacji nie jest zapożyczona z innej świątyni, lecz wszystko powstało specjalnie dla naszego kościoła” 

 

. 

Natomiast w homilii tak na temat poświęconych stacji drogi krzyżowej wypowiadał się bp Andrzej Jeż:

 Bez krzyża ludzkie cierpienie staje się bezsensowne. Erygując Drogę Krzyżową w waszym kościele mamy nadzieję, że celebracja tajemnicy męki i śmierci Jezusa pomoże wam jednoczyć wasze cierpienia z męką Jezusa i w ten sposób napełnią się one sensem, pociechą, nadzieją na ostateczne zwycięstwo (…) Stacje Drogi Krzyżowej, podświetlone, będą dla was znakiem, że życie chrześcijańskie obarczone cierpieniem nie wiedzie ku ciemności, lecz ku światłu zmartwychwstania. Idąc z Jezusem Jego drogą stajemy się mocniejsi, bardziej wrażliwi na człowieka, bardziej będziemy cenić życie. 

 

.

Uroczystość poświęcenia uświetnił chór „Cantus Enim”, a po zakończonej mszy św. Odprawione zostało nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

..

 

 

.

1167824