XVI Niedziela Zwykła (21.07.2024 r.)

1. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Za złożone ofiary wszystkim dziękujemy: „Bóg zapłać”.

2. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj po każdej Mszy św., będzie błogosławieństwo pojazdów na parkingach i przed kościołem. Do puszek są zbierane ofiary na pojazdy dla misjonarzy.

3. W najbliższym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny

- we wtorek -  święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

- w środę - wspomnienie św. Kingi, patronki diecezji

- czwartek - święto św. Jakuba, Apostoła

- w piątek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny

4. Piątek będzie dniem wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

5. Przez cały lipiec i na początku sierpnia można zapisywać się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Zapisy w   kancelarii parafialnej w Bazylice w Limanowej.

6. Z bazyliki MB Bolesnej w Limanowej wyruszy dekanalna pielgrzymka piesza do bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu na uroczystość odpustową ku czci Przemienienia Pańskiego.

7. Po rozliczeniu kosztów festynu parafialnego ks. proboszcz zakupił z pozostałej kwoty profesjonalny sprzęt do koszenia trawy.

8. Zwolniły się 2 miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 30 lipca do 08 sierpnia. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Kamilem Majkrzkiem.

9. Na stoliku pod chórem są położone albumy z historii budowy nowego kościoła w cenie 20 zł. Warto je nabyć dla swoich rodzin na pamiątkę tego, co się dokonało w naszej wspólnocie parafialnej.

10. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt: „Jazz Band księdza Franciszka”, „Potrzeba 3 x P”, „Z miłości do świętej pokutnicy” i inne. Do nabycia jest również „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Trwajcie w miłości” oraz różne czasopisma misyjne.

11. Ks. Stanisławowi Ośródka przekazano 30 intencji za + Stanisława Florka z Os. Putówka i ks. Józefowi Grzesióła 30 za + Władysławę Drożdżak.

12. W tygodniu do wieczności odeszli: śp. Dariusz Młynarczyk z Os. Zadziele oraz śp. Ryszard Kowalczyk z Os. Gaury Podmogielicą. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie….”

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

XVI Niedziela Zwykła (21.07.2024 r.)

1. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Za złożone ofiary wszystkim dziękujemy: ‘Bóg zapłać”.

2. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszy św. będzie błogosławieństwo pojazdów. Do puszki są zbierane ofiary na pojazdy dla misjonarzy.

3. W najbliższym tygodniu w liturgii, będziemy obchodzić:

- w poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny

- we wtorek -  święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

- w środę - wspomnienie św. Kingi, patronki diecezji

- czwartek - święto św. Jakuba, Apostoła

- w piątek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny

4. W środę Msza św. i Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy będzie o godz. 17.00.

5. Piątek będzie dniem wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

6. W przyszłą, ostatnią niedzielę lipca, zapraszamy wszystkich parafian do kościoła parafialnego na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin naszej parafii, która rozpocznie się o godz. 14.30.

7. Przez cały lipiec i na początku sierpnia można zapisywać się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Zapisy w   kancelarii parafialnej w Bazylice w Limanowej.

8. Z bazyliki MB Bolesnej w Limanowej wyruszy dekanalna pielgrzymka piesza do bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu na uroczystość odpustową ku czci Przemienienia Pańskiego.

9. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej kaplicy: „Bóg zapłać”. O złożenie ofiary na kwiaty i na potrzeby kaplicy prosimy: Zofię Jedlecką, Marię Marcisz, Celinę Marcisz, Zofię Kulpa.

10. Po rozliczeniu kosztów festynu parafialnego ks. proboszcz zakupił z pozostałej kwoty profesjonalny sprzęt do koszenia trawy.

11. Zwolniły się 2 miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 30 lipca do 08 sierpnia. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Kamilem Majkrzkiem.

12. Na stoliku pod chórem są położone albumy z historii budowy nowego kościoła w cenie 20 zł. Warto je nabyć dla swoich rodzin na pamiątkę tego, co się dokonało w naszej wspólnocie parafialnej.

13. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt: „Jazz Band księdza Franciszka”, „Potrzeba 3 x P”, „Z miłości do świętej pokutnicy” i inne. Do nabycia jest również „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Trwajcie w miłości” oraz różne czasopisma misyjne.

14. Ks. Stanisławowi Ośródka przekazano 30 intencji za + Stanisława Florka z Os. Putówka i ks. Józefowi Grzesióła 30 za + Władysławę Drożdżak.

15. W tygodniu do wieczności odeszli: p. Dariusz Młynarczyk z Os. Zadziele oraz śp. Ryszard Kowalczyk z Os. Gaury Podmogielicą. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie….”