Przejdź do treści
Banner 1
Banner 2
Banner 3
Przejdź do stopki

OGŁOSZENIA

Treść

Niedziela Trójcy Przenajświętszej (26.05.2024 r.)

1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy ona czas komunii św. wielkanocnej. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 14.30 w intencji mam w naszej parafii z okazji Dnia Matki.

2. Dziś zapraszamy członków Rady Duszpasterskiej na spotkanie po wieczornej Mszy św.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:

- w środę  - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

- w czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało

- w piątek – święto Nawiedzenia NMP

- w sobotę - wspomnienie św. Justyna, męczennika

4. Zapraszamy do udziału w codziennych Mszach świętych o godz. 18.00 i w nabożeństwach majowych, a od soboty w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godz. 6.30; 8.30; 10.30 i 16.00. Po Mszy świętej o godz. 10.30 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Udział w niej powinien być wyrazem naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego. I-szy ołtarz będzie przy starym kościele, II-gi – na trasie drogi spacerowej, III-ci –na trasie drogi spacerowej, IV-ty - przed nowym kościołem.

6. W związku z procesją Bożego Ciała prosimy, by nie parkować samochodów na trasie procesji.

7. Na procesję zapraszamy dzieci z klas III-ich w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dziewczęta z DSM-u w swoich strojach oraz ministrantów i lektorów. Prosimy również o przygotowanie i przystrojenie feretronów oraz sztandarów.

8. Składka z Bożego Ciała zostanie przeznaczona na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

9. Próby sypania kwiatów dla dzieci będą w poniedziałek i w środę o godz. 17.30 przed Mszą św. i nabożeństwem majowym.

10. W Oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne będą tylko po Mszach świętych o godz. 18.00, a w niedzielę po sumie o godz. 11.30.

11. W pierwszą sobotę Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP będzie o godz. 6.30.

12. Przyszła niedziela będzie Dniem Dziękczynienia w Polsce. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszach św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a składka zostanie przeznaczona na potrzeby kościoła. O godz. 15.00 członkowie Apostolstwa Pomocy dla Czyśćca w salce na starej plebani będą mieć swoje spotkanie formacyjne.

13. W I niedzielę lipca nasza parafia będzie przeżywać Festyn Dziękczynienia z racji konsekracji nowego kościoła. Prosimy, aby zgłaszali się sponsorzy nagród rzeczowych i organizatorzy gastronomii. Róże Różańcowe prosimy o przygotowanie ciasta. Na festyn zapraszamy wszystkich parafian, a także gości spoza parafii.

14. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym organizuje pielgrzymkę do Częstochowy z nocnym czuwaniem  w dniu 8/9 czerwca br. Zapisy u pani Zofii Liszka.

15. Zapraszamy na koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha” w Rzeszowie. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Wyjazd w Boże Ciało o godz. 14.00. Szczegółowe informacje u ks. Kamila.

16. Centrum Zdrowia Psychicznego udziela bezpłatnie wsparcia i pomocy, w zakresie zdrowia psychicznego, mieszkańcom powiatu limanowskiego. Szczegóły na afiszach i w gablotach parafialnych.

17. W tygodniu do wieczności odszedł śp. Czesław Litwiński z Os. Zapotocze. Poleć my jego duszę Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

Niedziela Trójcy Przenajświętszej (27.05.2018 r.)

1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy ona czas komunii św. wielkanocnej. Zapraszamy do kościoła parafialnego na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 14.30 w intencji mam w naszej parafii z racji Dnia Matki.

2. Dziś członków Rady Duszpasterskiej na spotkanie po wieczornej Mszy św. w kościele parafialnym.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:

- w środę  - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

- w czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało

- w piątek – święto Nawiedzenia NMP

- w sobotę - wspomnienie św. Justyna, męczennika

4. Zapraszamy do udziału w codziennych Mszach świętych o godz. 17.00 i w nabożeństwach do majowych.

5. W środę po Mszy świętej o godz. 17.00 nabożeństwo majowe i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w kościele parafialnym będą o godz. 6.30; 8.30; 10.30 z procesją i 16.00. W naszej kaplicy Msza święta będzie tylko o godz. 7.30. Po niej rozpocznie się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Udział w niej powinien być wyrazem naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego.

7. Na tą uroczystość zapraszamy dzieci  w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Prosimy o przygotowanie i przystrojenie feretronów oraz sztandarów. Panów strażaków prosimy o udział w procesji i o zabezpieczenie jej trasy.

8. Składka z Bożego Ciała zostanie przeznaczona na hospicja i inne cele charytatywne.

9. W Oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne wokół kaplicy będą po Mszy świętej o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.30.

10. Przyszła niedziela będzie Dniem Dziękczynienia w Polsce. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszach św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a składka zostanie przeznaczona na potrzeby naszej kaplicy. O godz. 15.00 członkowie Apostolstwa Pomocy dla Czyśćca w salce na starej plebani będą mieć swoje spotkanie formacyjne.

11. W pierwszą niedzielę lipca nasza parafia będzie przeżywać Festyn Dziękczynienia z racji konsekracji nowego kościoła parafialnego. Prosimy, aby zgłaszali się sponsorzy nagród rzeczowych i organizatorzy gastronomii. Róże Różańcowe prosimy o przygotowanie ciasta. Na festyn zapraszamy wszystkich parafian, a także gości spoza parafii.

12. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym organizuje pielgrzymkę do Częstochowy z nocnym czuwaniem  w dniu 8/9 czerwca br. Zapisy u pani Zofii Liszka.

13. Zapraszamy na koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha” w Rzeszowie. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Wyjazd w Boże Ciało o godz.14.00. Szczegółowe informacje u ks. Kamila.

14. Centrum Zdrowia Psychicznego udziela bezpłatnie wsparcia i pomocy, w zakresie zdrowia psychicznego, mieszkańcom powiatu limanowskiego. Szczegóły na afiszach i w gablocie.

15. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej kaplicy: „Bóg zapłać”.  O złożenie ofiary na potrzeby kaplicy proszę: Marię Ślazyk, Elżbietę Ślazyk, Celinę Gaura, Marię Pach.

16. W tygodniu do wieczności odszedł śp. Czesław Litwiński z Os. Zapotocze. Poleć my jego duszę Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”

1143985