Przejdź do treści
Banner 1
Banner 2
Banner 3
Przejdź do stopki

OGŁOSZENIA

Treść

V Niedziela Wielkiego Postu (26.03.2023 r.)

1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu, która dawnej nosiła nazwę Czarnej i rozpoczynała okres Męki Pańskiej. Krzyże w kościele zostały zasłonięte aż do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Składka jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna. Po sumie Droga Krzyżowa, a o godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza święta.

2. W związku ze zmianą czasu od jutra Msze św. popołudniowe w naszym kościele będą o godz. 18.00.

3. W środę rozpoczynają się w naszej parafii trzydniowe rekolekcje szkolne dla uczniów Szkół Podstawowych. Poprowadzi je ks. Tomasz Pyrchla, który kiedyś pracował w naszej wspólnocie. W środę i w czwartek na nauki rekolekcyjne zapraszamy na:

- godz. 8.30 – uczniów klas od IV – VIII

- godz. 10.00 – uczniów klas I – III

W piątek o godz. 8.00 dla klas od IV – VIII będzie nabożeństwo pokutne, a następnie spowiedź. Pierwszeństwo będą mieć dzieci ze SP Nr 3 na Granicach.

Dzieci z klas od I – III swoje nabożeństwo pokutne będą mieć o godz. 10.00.

4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej

5. W czwartek po wieczornej Mszy świętej nabożeństwo do św. Jana Pawła II-go.

6. W piątek kolejna Droga Krzyżowa: o godz. 17.00 dla dzieci, o godz. 18.00 dla dorosłych, a po niej Msza święta. Droga Krzyżowa dla młodzieży o godz. 20.00.

7. W piątek i w sobotę na terenie naszej parafii będzie dalej trwać akcja „Kilo”. Młodzież będzie zbierać dary na paczki świąteczne dla osób i rodzin najbardziej potrzebujących. Kupujących prosimy o chętne dzielenie się z potrzebującymi produktami spożywczymi.

8. Z racji I soboty miesiąca Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP będzie tylko rano o godz.6.30. Natomiast nabożeństwo pierwszosobotnie będzie po Mszy św. o godz.6.30 i po wieczornej Mszy św. Różaniec fatimski w intencji rodzin o godz. 17.30.

9. Spotkanie dziewcząt z DSM w sobotę o godz. 8.00 w kościele.

10. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, tak zwana Palmowa, pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na sumie o godz. 11.30 poświęcenie palm. Po Mszy świętej konkurs z nagrodami na najpiękniejszą palmę. Następnie Droga Krzyżowa. O godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza św. Z  racji I niedziela miesiąca składka na nowe organy. Za ofiary: „Bóg zapłać”.

11. W niedzielę 02 kwietnia o godz. 13.00 w Tarnowie z Placu Sobieskiego wyruszy marsz zorganizowany w obronie św. Jana Pawła II i Jego dziedzictwa. Marsz przejdzie ulicami Tarnowa aż do pomnika św. Jana Pawła II przy katedrze tarnowskiej. Zapraszamy wszystkich chętnych.

12. W dniach 22 – 30 lipca z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka do Medjugorie. Koszt pielgrzymki to 750 zł  i 200 €. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Kamila.

13. Można nabywać małe baranki i paschaliki po minimalnej cenie 8 zł i większe baranki po 15 zł.

14. Jałmużny wielkopostne i zadośćuczynienie za szkody materialne na rzecz potrzebujących można składać do skarbonki pod figurą św. Antoniego.

15. Na nowe organy od małżeństwa przeżywającego 50 – lecie swojego ślubu otrzymaliśmy ofiarę 1.000 zł: „Bóg zapłać”.

16. Prosimy o uporządkowanie cmentarza i grobów swoich bliskich na Święta.

17. Do nabycia jest „Gość Extra. Znaki męki Boga” w cenie 14 zł. Natomiast w dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt. „Zlinczowani”, „To my uczymy maszyny”, „Zagrożeniem jest lenistwo i inne. Do nabycia jest również „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Trwajcie w miłości” oraz różne czasopisma misyjne.

18. Ks. Sławomirowi Susikowi przekazano 30 Mszy św. za + Irenę Ślazyk, ks. Kazimierzowi Bednarskiemu 30 Mszy św. greg. za + Jana Kulpę, ks. Kazimierzowi Gajdzie 20 za + Annę Michałek, ks. Adamowi Banachowi po 25 intencji za + Marię Banach i za + Irenę Ślazyk, ks. Władysławowi Kostrzewie 40 za + Jerzego Pacha, ks. Józefowi Pachutowi 53 za + Marię Banach.

19. Do wieczności w tygodniu odeszły śp. Maria Banach z Os. Bace i śp. Anna Michałek z os. Koczury. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

V Niedziela Wielkiego Postu (26.03.2023 r.)

1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu, która dawnej nosiła nazwę Czarnej i rozpoczynała okres Męki Pańskiej. Krzyże w kościele zostały zasłonięte aż do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Składka jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna. O godz. 10.30 Gorzkie Żale i Msza święta.

2. W związku ze zmianą czasu od jutra Msze św. popołudniowe w kościele parafialnym będą o godz. 18.00, a w naszej kaplicy o godz. 17.00.

3. W środę rozpoczynają się w naszej parafii trzydniowe rekolekcje szkolne dla uczniów Szkół Podstawowych. Poprowadzi je ks. Tomasz Pyrchla, który kiedyś pracował w naszej wspólnocie. W środę i w czwartek na godz. 11.15 na nauki rekolekcyjne zapraszamy uczniów naszej szkoły. Natomiast w piątek o godz. 11.15 będzie nabożeństwo pokutne i spowiedź.

4. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 16.00.

5. W piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Msza święta.

6. Droga Krzyżowa dla młodzieży w kościele parafialnym w piątek o godz. 20.00.

7. Z racji I soboty miesiąca po Mszy św. będzie nabożeństwo do Matki Bożej.

8. W piątek i w sobotę na terenie naszej parafii będzie dalej trwać akcja „Kilo”. Młodzież będzie zbierać dary na paczki świąteczne, dla osób i rodzin najbardziej potrzebujących. Kupujących prosimy o chętne dzielenie się z potrzebującymi produktami spożywczymi.

9. Najbliższa niedziela, to Niedziela Męki Pańskiej, tak zwana Palmowa, pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. O godz. 10.30 Msza święta z poświęceniem palm i Gorzkie Żale. Po Gorzkich Żalach konkurs z nagrodami na najpiękniejszą palmę. Z racji I niedzieli miesiąca składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej kaplicy.

10. W niedzielę 02 kwietnia o godz. 13.00 w Tarnowie z Placu Sobieskiego wyruszy marsz zorganizowany w obronie św. Jana Pawła II i Jego dziedzictwa. Marsz przejdzie ulicami Tarnowa aż do pomnika św. Jana Pawła II przy katedrze tarnowskiej. Zapraszamy wszystkich chętnych.

11. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 zaprasza w przyszłą niedzielę na kiermasz własnoręcznie wykonanych stroików wielkanocnych. Stroiki będą sprzedawane po Mszach św., a zebrane środki pieniężne zostaną przeznaczone na wyjazd dzieci do Warszawy.

12. Prosimy o uporządkowanie cmentarza i grobów swoich bliskich na Święta.

11. W dniach 22 – 30 lipca z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka do Medjugorie. Koszt pielgrzymki to 750 zł  i 200 €. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Kamila.

13. Nadal można nabywać małe baranki wielkanocne i paschaliki po minimalnej cenie 8 zł i większe baranki po 15 zł.

14. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej kaplicy: „Bóg zapłać”. O złożenie ofiary na potrzeby kaplicy prosimy: Bogumiłę Jasica, Janinę Matusiak, Katarzynę Matusiak, Bogumiłę Matusiak.

15. Do nabycia jest „Gość Extra. Znaki męki Boga” w cenie 14 zł. Natomiast w dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt. „Zlinczowani”, „To my uczymy maszyny”, „Zagrożeniem jest lenistwo i inne. Do nabycia jest również „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Trwajcie w miłości” oraz różne czasopisma misyjne.

16. Ks. Sławomirowi Susikowi przekazano 30 Mszy św. za + Irenę Ślazyk, ks. Kazimierzowi Bednarskiemu 30 Mszy św. greg. za + Jana Kulpę, ks. Kazimierzowi Gajdzie 20 za + Annę Michałek, ks. Adamowi Banachowi po 25 intencji za + Marię Banach i za + Irenę Ślazyk, ks. Władysławowi Kostrzewie 40 za + Jerzego Pacha, ks. Józefowi Pachutowi 53 za + Marię Banach.

17. Do wieczności w tygodniu odeszły śp. Maria Banach z Os. Bace i śp. Anna Michałek z os. Koczury. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”

646930